VÝVOJ A INOVACE

Firma Pulverit vždy věnovala pozornost výzkumu a vývoji nových produktů a není náhodou, že Pulverit je jednou z průkopnických společností vyrábějících práškové barvy.
V průběhu let jsme vyvinuli nové výrobky přizpůsobené technologiím, které se postupně přiblížily k práškovému lakování, jako jsou: UV nátěry na dřevo a kovy, tavné tmelení, sublimace a technologie prášek na prášek (efekt dřeva).
Nekladli jsme důraz jen na funkčnosti prášků, ale také na estetiku, vytváříme speciální efekty, které byly navrženy aby splňovaly i ty nejnáročnější požadavky našich klientů, jakými jsou metalické barvy (Dry Blend nebo Bond), renesance, perleť, fluorescenční efekty.
Dnes máme dvě laboratoře, které jsou schopny vyvíjet nové výrobky v reakci na nové výzvy na trhu.
Zařízení v našich laboratořích je nejmodernější. Můžeme charakterizovat výrobky pod fyzikálním a chemickým úhlem,prozkoumat nové vzorce a testovat je interně pomocí různých analytických nástrojů.

inovativní výrobky


Výzkum a vývoj inovativních výrobků byl vždy jedním ze základů společnosti Pulverit.
Máme dva hlavní směry:
• zlepšování výrobků z hlediska účinnosti, efektivity a vzhledu
• vývoj a navrhování výrobků, které respektují žívotní prostředí a snižují spotřebu energie.

Prostřednictvím našich pravidelných výzkumných a vývojových činností se zrodily nejnovější produktové řady: Pulvercoat a Endurance.
Pulvercoat


Pulvercoat inovativní produkt, který kombinuje rychlou polymeraci při nízkých teplotách (3 min při 120 ° C) s vynikající chemickou odolností, UV odolností a tvrdostí povrchu. Jako důkaz kvality, originality a jedinečnosti Pulvercoatu nám Evropské společenství poskytlo významnou částku nevratného úvěru v rámci projektu „Horizont 2020” na pokračování rozvoje této nové technologie.


Projekt Pulvercoat získal finanční prostředky z programu EU pro výzkum a inovace „Horizont 2020“ na základě grantové dohody č. 825511.


endurance

Endurance je nová generace antikorozních výrobků vyrobených jak ve verzi základní vrstvy (na bázi epoxidu), tak i jako vrchní nátěr (na bázi polyesteru Qualicoat). Díky stejnému základu a předúpravě tyto výrobky zvyšují odolnost proti korozi o 30-50% ve srovnání s tradiční práškovou barvou. Výrobky Endurance jsou označeny v kódech používaných společností Pulverit s písmenem J. Řada Endurance snižuje negativní dopadu na životní prostředí ve srovnání s tradiční technikou zinkových základních barev